Hakkımızda

Firmamız 1974 yılında, kurucumuz Fazlı Şener'in girişimi ile Ford marka otomobillerin yedek parçalarının perakende satıcısı olarak Oto Şener adı ile Elazığ'da kuruldu. Kısa bir süre sonra, 1976'da İstanbul'da Aksaray bölgesine taşınma kararı alan Oto Şener, 13 yıllık sure içinde İstanbul'da Ford ve Anadol araç yedek parça piyasasında kendine önemli bir yer edindi. 1989 yılında perakende satışına toptan yedek parça dağıtıcılığını da ekleyerek hedef yükselten firma İstanbul dışında birçok şehre yedek parça gönderimine başladı. Oto Şener, 1995 yılında Şener Oto Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Şti. ismini alarak faaliyetine Toptan ve Perakende alanında iki şube ile devam etmiştir. 2000 yılında toptan dağıtım merkezini İkitelli Organize Sanayisine taşıyan firma burada bünyesine önemli bayilikler ve distribütörlükler katarak iş hacmini artırma yolunda önemli adımlar atmıştır.

2005 yılında ürün çeşidine Peugeot ve Citroen araç yedek parçalarını katarak büyümesine devam eden ve Türkiye'nin her noktasına dağıtım yapan Şener Oto, buna paralel olarak ürünlerini yurt dışına ihraç etmeye başladı. 2009 yılında merkezini İkitelli'den Esenyurt'a taşıyan Şener Oto A.Ş, burada 15.000 m2 kapalı alandaki modern ofisleri ve deposunda müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya başladı. 2015 yılında Ford Otosan yetkili yedek parça bayiliğini Makro Otomobil Sistemleri San ve Tic. A.Ş. adı altında hayata geçiren firmamız, 2017 yılında da Tunç Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’yi kurarak ağır vasıta grubunda da yedek parça tedariğine başlamıştır. Türkiye'nin 81 iline ve 20 ülkeye ihracat yapan şirket, İstanbul’da merkez bina ve şubeleriyle, 200 ofis-depo çalışanı ve 20 satış temsilcisiyle Ford, Peugeot, Citroen, Mercedes-Benz, Volkswagen ve Japon-Kore binek , hafif ticari ve ağır ticari araç gruplarında Türkiyenin her noktasına hizmet vermeye devam etmektedir.

CEO'nun Mesajı

Faaliyetlerimizi, çalışanlarımıza müşterilerimize iş ortaklarımıza ve topluma karşı, etik dürüst şeffaf ve benimsediğimiz değerler doğrultusunda planlıyor ve uyguluyoruz.

Misyonumuz; müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayıp onlara en doğru en uygun çözüm ve değer önerilerini sunarak, prensiplerinimiz ve etik değerlerimizin bilincinde dünya standartlarında ve verimlilikle faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini gözetmek suretiyle otomotiv yedek parçaya erişimi kolaylaştıran bir şirket olmaktır.

Paylaş