Hakkımızda

Şener Oto 1974 yılında Fazlı Şener tarafından Elazığ’da kurulmuştur. Ford ve Anadol araç yedek parçalarının perakende satışını yaparak otomotiv sektöründeki yolculuğuna başlayan firma, 1976 yılında İstanbul’a taşınmıştır. 1989 yılında ise Türkiye’nin tüm bölgelerine toptan yedek parça satışına başlamıştır. 2005 yılında ürün çeşidine Peugeot ve Citroen marka araçların yedek parçalarını ekleyen Şener Oto, 2007 yılında Group Auto ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı ile birlikte Otomotiv Satış Sonrası piyasasındaki etki alanını ve kapsayıcılığını daha da artırmıştır.

2009 yılı itibariyle İstanbul Esenyurt’ta 10.000 m2 kapalı alandaki modern tesislerine geçen firma, 2015 yılında grup firması Makro Otomobil Sitemleri A.Ş. ile Ford Otosan Orijinal Yedek Parça bayiliğine başlamıştır. Her zaman gelişme ve iş alanını çeşitlendirme vizyonunda olan Şener Oto, 2017 yılında grup firması Tunç Otomotiv A.Ş çatısı altında Ağır Vasıta yedek parçalarının toptan dağıtımını yapmaya başlamıştır.

2020 yılına gelindiğinde sektörün en köklü dağıtıcı firmalarından Kama Otomotiv’i bünyesine katan Şener Grubu, bu sayede Opel, GM ve Volkswagen yedek parçalarını da ürün gamına katmıştır. Şener Oto A.Ş. bugün itibariyle grup firmalarıyla birlikte, 350+ çalışanıyla, toplam 30.000 m2 kapalı alanda, 80.000 aktif referans ile Ford, Groupe PSA, GM, Mercedes-Benz, Volkswagen Group ve tüm ağır vasıta araç gruplarında sektöre hizmet vermektedir. 200+ markanın bayiliğini yapan firma; İstanbul, Adana, Ankara, Samsun, Denizli illerinde bulunan dağıtım merkezlerinden 81 ile gerçekleştirdiği dağıtımın yanı sıra 40+ ülkeye İhracat yapmaktadır.

CEO'nun Mesajı

Faaliyetlerimizi, çalışanlarımıza müşterilerimize iş ortaklarımıza ve topluma karşı, etik dürüst şeffaf ve benimsediğimiz değerler doğrultusunda planlıyor ve uyguluyoruz.

Misyonumuz; müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayıp onlara en doğru en uygun çözüm ve değer önerilerini sunarak, prensiplerinimiz ve etik değerlerimizin bilincinde dünya standartlarında ve verimlilikle faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini gözetmek suretiyle otomotiv yedek parçaya erişimi kolaylaştıran bir şirket olmaktır.

Paylaş